ODNOŚNIKI


Odnośniki do najlepszych stron językowych ułatwiających naukę języka angielskiego.

www.ling.pl - moim zdaniem najlepszy słownik online w polskich zasobach internetowych. Siedem języków, mnóstwo słówek, dużo przykładów. I wszystko za darmo.

www.bbc.co.uk/podcasts - podcasty BBC, czyli różne audycje radiowe w mp3. Idealne do osłuchania się z językiem - dużo tematów, z których każdy znajdzie coś dla siebie. Osoby rozpoczynające naukę powinny korzystać z podcastów dla dzieci. Osobiście polecam wiadomości ze świata oraz rozmówki.

www.voanews.com - amerykański odpowiednik BBC. Aktualności z całego świata wraz z nagraniami mp3 i filmami. Dla osób uczących się języka angielskiego przygotowano świetną sekcję "Learning English", gdzie znajdziemy mnóstwo artykułów w języku angielskim. Każdy artykuł dostępny jest również w wersji mp3, a do opublikowanych w tym roku udostępniono pliki pdf z ćwiczeniami. Strona polecana każdemu uczącemu się języka angielskiego.

www.internetpolyglot.com - ostatnia z polecanych stron do nauki języka angielskiego i wielu innych języków. Zaletą tej strony jest bardzo dobre opracowanie tematów oraz pliki z wymową każdego słowa nagrane przez native speakerów. Można również tworzyć własne lekcje. Bardzo popularny serwis dostępny również w języku polskim. Gorąco polecam.